Ürünlerimizin tespit edilme öncesi önleme özelliği aşağıdaki şartlar ile sağlanır.

1. Kalemlerimiz minimum sayıda bileşen içerir. Bu durum, fazla ve küçük bileşen parçalarının neden olduğu gereksiz riskleri ortadan kaldırır. Her kalemimizin en fazla 3 bileşen içerdiğini biliyor muydunuz? (Hepsi metal ve x-ray tespit edilebilir özelliktedir!)

2. Metal yay yok. Genel olarak dünya genelinde kullanılan kalemlerin çoğunluğu metal bir yay içerir. Yaylar, kartuşun geri çekilmesi için pürüzsüz ve etkili bir mekanizma sağlar. Bununla birlikte, metal yayların, özellikle hazır yemekler gibi ‘ıslak, sulu ve nemli’ ürünlerde metal dedektörleri tarafından tespit edilmesi son derece zordur. Sonuç olarak, bizim kalemlerimiz yay içermez ve bu riskin tamamen kaldırılması için tasarlanmıştır.

3. Kırılmaz, parçalanmaz ve dağılmaz. Kalemlerimiz, basınç altında parçalanmayan ve dağılmayan özel olarak formüle edilmiş kırılmayan esnek bir malzemeden üretilmiştir. Doğal olmayan veya makul olmayan kuvvetler altında, kalemlerimiz bükülebilir veya iki parçaya ayrılabilir ancak her bir parça çok küçük parçalara bölünecek şekilde paramparça olup dağılmadığı için kolaylıkla tespit edilebilir. Daha sert ve kırılgan bir materyalden yapılmış kalemler, kuvvet altında parçalanmaya eğilimlidir. Bu parçalanma kontrolsüz bir şekilde geniş ve dağılmış halde birçok küçük parça oluşturur. Böyle bir durumda, her bir parça, üretim hattına girmesi muhtemel yabancı madde riskidir ve bazen bulmak imkansızdır. Metal detektörleri ve x-ışını detektörleri, bu parçaları çok küçük boyutları nedeniyle bazen algılayamazlar.

Algılanabilir.com ürünleri yabancı madde ve bulaşma kontrolü için sadece en güvenli sistem değil, tek güvenli sistemdir. Ürün bütünlüğü hiçbir tavizi mazur görmez, ürün bütünlüğü için orijinal tespit edilebilir kalemlerimizde ısrar ediniz.