Algılanabilir (detectable) malzemeler manyetik separatörler, metal detektörler ve x-ray ekipmanları tarafından tespit edilebilen malzemelerdir. Bu malzemeler plastik içine homojen olarak yedirilmiş metal alaşımlar içerirler ve belli bir dayanıma sahiptirler. 

Algılanabilir (detectable) malzemeler gıda ve ilaç endüstrisinde kullanılan ekipmanların ürünlere bulaşma riskini bertaraf etmek üzere kullanılmaktadır ve gıda güvenliği yönetim sistemleri (haccp) prensiplerine uygun olan algılanabilir malzemeler, gıdaya uygun malzemeden üretilmiştir ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Algılanabilir (detectable) kalemler BRC Gıda 8.versiyon standardında bahsedilmiş ve standart tarafından kullanımları önerilmiştir. BRC Gıda 8. versiyonundaki ilgili madde aşağıdadır.

Madde

Gereklilikler

4.9.6.2

 

Açık ürün alanlarında kullanılan kalemler fiziksel bulaşmaların minimize edilmesi için kontrol edilecektir. (ör. Küçük parçaları olmayacak şekilde dizayn edilmeleri ve yabancı madde tespit ekipmanı tarafından tespit edilebilir olmaları)

 

 

Algılanabilir ürünlerimize buradan ulaşabilirsiniz, ürünler hakkında bilgi yada fiyat almak için 'bize ulaşın' kısımından, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresinden veya 0 546 651 29 77 numaradan bize ulaşabilirsiniz.